Uzayın sonsuz boşluğu içinde, inanılmaz fikirlere kapılan bir topluluk hayal edin.

Hacettepe Üniversitesi Uzayın Keşfi ve Yönetimi Topluluğu Mart 2017 yılında Students for the Exploration and Development of Space (SEDS) öğrenci topluluğunun Türkiye şubesi olarak kurulmuştur. Binlerce katılımcı ve destekçi ile onlarca projeye imza attıktan sonra faaliyet alanımızı sadece uzay ile sınırlı tutmamak için yeniden yapılandık. TEDx etkinlikleri, Türkiye'nin tamamen öğrenciler tarafından organize edilen en büyük uzay etkinliği Gökmen ve başarılı insanları ağırladığımız Excelsior serimiz ile artık her alandan üniversite öğrencisinin kendisine yer bulabileceği bir topluluk haline geldik.

Bizler kendilerini geliştirmek için hayallerinin peşinden koşan üniversite öğrencileriyiz. Ulu Önder Atatürk'ün izinden, çılgın fikirlere tutkuyla bağlanıp dünyayı değiştirecek akımlara öncü olmak için çalışıyoruz.

Büyük etkinlikler, güçlü bağlantılar.

HacettepeMEC dönem boyunca uzay bilimlerinden mühendisliğe, finanstan dil teknolojilerine kadar pek çok farklı alana odaklanan; geleceği bilimi ve başarıyı konu edinen çok sayıda etkinlik organize eder.eet

Eşsiz fikirlerin peşinden koştuğumuz TEDx maceraları, uzay sektöründeki tüm gelişmeleri takip ettiğimiz etkiyani lniliklerimiz, başarı ve ünü bir arada bulabileceğiniz söyleşiler ve çok daha fazlası HacettepeMEC'de.

Topluluğa üye olarak resmi lisans altında organize edilen TEDx etkinliklerinde ve tüm topluluk projelerinde gönüllü sıfatı altında çalışabilirsiniz. TEDx Gönüllüsü olarak farklı alanlardaki fikir sahibi insanlar ile tanışabilir ve hatta beraber çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

HacettepeMEC iki farklı üyelik seviyesine sahip : birinci seviye yani normal üyelik ve ikinci seviye yani gönüllülük. Normal üye olabilmek için üyelik formu doldurmanız yeterli iken, Gönüllü olabilmek için 2 aşamalı eleme sürecinden geçmeniz gerekli.