Paylaşmaya değer fikirleri keşfedin.

TED (Teknoloji, Eğlence, Dizayn), Paylaşmaya Değer Fikirlere adanmış kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. 30 yıl önce California’da dört günlük bir konferans olarak başlamasının ardından, günümüzde amacını destekleyen pek çok projeye sahiptir.

Yılda iki kere düzenlenen TED Konferansları dünyanın önde gelen düşünürlerini ve üreticilerini maksimum 18 dakikalık konuşmalar yapmaya davet etmektedir. Sonrasında da bu konuşmaların pek çoğu TED.com’da ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Şimdiye kadar konuşmuş isimlere Bill Gates, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Sal Khan ve Daniel Kahneman örnek verilebilir.

Paylaşmaya değer fikirler ruhunu taşıyan TEDx programı, TED benzeri bir deneyimi yaşatıp insanları bir araya getiren yerel ve bağımsız etkinlikler bütünüdür. TEDx etkinliklerinde TEDTalks videoları ve canlı konuşmacıları bir arada sunarak tartışmaya ve bağlar kurmaya ilham verir. Bu yerel ve bağımsız etkinlikler x=bağımsız düzenlenen TED etkinliği olarak TEDx markasını taşırlar.

TED Konferansı TEDx programının genel rehberliğini sağlar fakat TEDx etkinlikleri bağımsızdırlar. (Çeşitli kural ve kısıtlamalara tabidirler.) TEDx etkinlikleri yeni fikirler, ilham ve bilgilendirmenin özgür kılındığı ortamlar sunmasının yanı sıra ilham veren video paylaşımları ile de oldukça popülerdir. Bu lokal etkinlikler TEDx markasını meydana getirir. TEDxHacettepeUniversity TED lisansı ile düzenlenen bağımsız bir etkinliktir.

İnanılmaz bir maceraya
hazır olun.
Yeni dönemde, yeni konuşmacılarla
çok yakında.